sadsad x
asdasd

Cilt Bakımında Altın Kurallar Nelerdir?

14 Nisan 2014
Cilt Bakımında Altın Kurallar Nelerdir?

Cilt bakım konusunda yapılan en büyük yanlışlar neler?
Gece yatmadan önce makyajı silmemek ve cilde uygun olup olmadığını bilmeden kulaktan dolma bilgilerle ürün kullanmak.
Günlük cilt bakımı rutinimiz nasıl olmalı?
Sabah kalktığınızda, cildinize uygun bir jelle yüzünüzü yıkamak, tonik, nemlendirici, göz çevresi kremi kullanmak ve dışarı çıkmadan önce mutlaka güneş koruyucusu sürmek. Akşam ise tekrar yüzü temizleyip tonik uyguladıktan sonra gece kremi kullanmak çok önemli.

Cilt bakımı ürünlerine nasıl karar vermeliyiz yüzlerce seçenek arasından?
Öncelikle cildiniz için bir cilt bakım analizi yaptırmak gerekir. Bunun için güvenebileceğiniz bir cilt bakım uzmanına danışıp tavsiye edilmiş ürünleri kullanmak yeterli olacaktır.

Cildimiz için her gün mutlaka ne yapmalıyız?
Su ve nem cildin en iyi dostudur. Bol su içmeli, nem maskesi yapmalı ve bakım ürünlerini tavsiye edildiği şekilde kullanmalıyız.

Çok önemli bir randevumuz çıktı ama cildimiz çok yorgun ve biraz da bakımsız; ekspres bir toparlama için ne yapmalıyız?
Yorgun bir cildi canlandırmak için önce buz kompresi ile kan akışını hızlandırmak iyi gelecektir. Peeling ile cildi arındırdıktan sonra canlandırıcı bir maske ile 30 dakikada cilt taze bir görünüme sahip olacaktır.

Farklı cilt tipleri için ne yapmalıyız?
Akneli ciltlerde ilk göze çarpan; genişlemiş gözenekler, sivilceler ve yağ bezeleridir. Cildi temizlemek, ölü hücrelerden arındırmak, yatıştırıcı ve parlamayı önleyici ürünler kullanmak çok önemli. Kuru ciltlerde ise ince çizgiler, elastikiyet kaybı, donuk bir renk görüntüsü ortaya çıkar. Bunu önlemek için derinlemesine nem sağlayan, hücreleri onaran ve besleyen serumlar ve kremler kullanmak şart.

Evde uygulayabileceğimiz doğal bir bakım tarifi var mı?
Vitamin B ve E’den zengin avokadodan yapabileceğiniz tarifler cildinizi derinlemesine nemlendirmeye yarayacaktır. Yarım avokadoyu iki çay kaşığı zeytinyağı ile iyice karıştırın ve tüm yüzünüze uygulayın. 10 dakika beklettikten sonra cildinizi yıkayın. Diğer tarif ise şöyle; yarım avokadoyu bir çay kaşığı yoğurt ve bir çay kaşığı bal ile karıştırın. Tüm yüzünüze uyguladıktan sonra 10 dakika beklettikten sonra ıslak ve soğuk bir havluyla cildinizi temizleyin. Ayrıca gözlerinize zaman zaman salatalık koyup dinlendirin. Salatalık, C vitamini açısından zengindir ve çok güçlü bir antioksidandır. Elastin ve kolajen üretimini sağlar.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.