x

Mitolojik zamanlara dayanan kadınların güzellik için yaptığı buluşlar halen etkisini kaybetmeden günümüze kadar gelmiştir. Kadınlar her zaman güzelliklerine önem vermiş ve doğadan yararlanarak çeşitli özleri keşfetmiş, birleştirmiş ve uygulamıştır. Sonucunda bulunan özlerle yapılan tarifler dillerden dillere geçerek her evde her kadın tarafından günümüze kadar yapılmaya devam etmiştir.

Yapılan tarifler güzellik ve sağlık açısından birçok yarar sağlamaktadır. İnsanların yaşını ele veren vücut görünüşleridir. Solgun, yorgun ve halsiz duran bir vücut genç yaşta bile olsa görenleri inandırmayabilir. Cildimiz ayrıca zaman içerisinde çok fazla dışarıdan aldığı deformasyonlarla olumsuz yönde etkilenir. Yeryüzünden dünyamıza gelen UVA/UVB ışınları bunlar arasında önemli yer kaplar. Geriye kalan sigara, stres, düzensiz beslenme, kozmetik ürünleri gibi maddeler cildin görünümüne doğrudan etki eder ve ciltte oluşan kir ve lekelere neden olur.

Cilt Bakımı Nedir?

Cilt bakımı, artık günümüzde kadın ve erkeklerin özenle yaptırdığı uzman kişiler tarafından rahatlamak ve güzelleşmek için yapılan profesyonelce hazırlanan karışımların sırasıyla cilde uygulanmasıdır. Cilt bakımı yapmaya başlamadan önce ilk yapmamız gereken cilt tipini öğrenmek olmalıdır. Temel olarak dört çeşit cilt tipi vardır. Bunlar; normal ciltler, yağlı ciltler, kuru ve karma ciltlerdir. Cilt tipi her bireye göre farklılık gösterir. Kimi zaman arkadaşlarınızın yarar görmediği bakım ürünlerinin sizde yararlı etki etmesinin önemli nedenlerinden biri de budur. Cilt tipini öğrenmek uygun bakım ürünleriyle kısa zamanda kalıcı çözümler ortaya çıkarır.

Cilt Bakımının Önemi

Hamilelik, kadınların dikkat etmesi gereken en önemli dönemdir. Çocuğun gelişimine etki edebilecek her şeyden kaçınılır. Bu dönemde en sık karşımıza çıkan cilt sorunlarına sebep olur. Hamilelik süresince cildi korumak zordur. Güneş ışınları ciltte oluşan lekeler ve kalıcı izler bırakabilir. Hamileler özellikle ilk üç aylık dönemde birçok şeyin yasak olması ile yediği, içtiği ve kullandığı her şey önem taşır. Bu yüzden hamilelikte cilt bakımı, doğal yöntemlerle yapılan bakımlar ile gerçekleşir. Bu süreçte kadınlar için ihtiyaç duyulan ürünler arasında yer almaktadır.

Evde yapılan cilt bakımını yapması ve uygulanması hem pratik hem de kolaydır. Cilt maskeleri cilt lekelerini yok eder, cildi temizler, gözenekleri sıkılaştırır. Sivilce ve siyah noktalardan arındırarak cildi yeniler, kırışıklıkları ortadan kaldırarak daha genç bir görünüm kazandırır. Cilt bakım ürünleri, serum, peeling, tonik, süt, maske gibi çeşitli yöntemler kullanılarak uygulanabilir. Kullanımı kolay olan ürünler cilt tipine göre uygun olan şekilde seçilir ve sonrasında kusursuz bir görünüm elde edilir.

Kadınların daha fazla kullandığı dermokozmetik içeriğe sahip olan ürünler arasında yer alan; La Roche Posay, Dermalogica, Bioderma, Dr. Murad, Avene gibi çok sayıda marka süt, tonik, temizleyici jel, nemlendirici, koruyucu olarak cilt bakım ürünü kullananlar tarafından en çok tercih edilenler arasındadır.

Lancome Cilt Bakımı

T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.