sadsad x
asdasd

Cildinize En Uygun Temizleme Ürününü Nasıl Seçmelisiniz?

20 Mart 2014
Cildinize En Uygun Temizleme Ürününü Nasıl Seçmelisiniz?

Makyaj temizliği cilt temizliği ve bakımı açısından çok önemlidir. Akşam yatarken mutlaka makyaj çıkarılmalıdır. Aksi durumda ciltte gözenekler tıkanacak ve erken yaşlanacaktır. Ayrıca sivilcelenme, alerji ve cansız görünüme yol açacaktır. Piyasada makyaj çıkarmak için pek çok ürün vardır. Pratik uygulanabilen veya daha farklı ürünleri rahatlıkla piyasada bulabiliriz. Yıkama jelleri, temizleme kremleri, göz makyajı temizleyicisi gibi çeşitli seçenekler bulunur. Cilt temizlendikten sonra gözenekleri kapatmak için ve son temizlik için tonik kullanılmalıdır. Tonikler de cilt tipine uygun seçilmelidir. Toniği kullandıktan sonra mutlaka bir nemlendirici ile rahatlatılır.

Makyaj temizleme ürünlerinin seçimi cilt tipine göre olmalıdır. Kuru ciltler için genelde krem temizleme ürünleri tercih edilmelidir. Temizleme sütleri veya losyonları kuru ciltleri tahriş etmeden temizler. Ardından alkolsüz tonik kullanılarak cilt temizlenir ve tazelenir.

Normal cilt için su ile kullanılan, sabun içermeyen temizleme jelleri önerilir. Cilt alkolsüz bir tonikle tazelenir. Veya makyaj temizleme pedleri de önerilebilir.

Yağlı ve akneye meyilli ciltler için cildin PH değerine uygun solüsyonlar tavsiye edilir. Genç ciltlerde özellikle yağ içermeyen ve antibakteriyel ürünler kullanılmalıdır.

Daha olgun yağlı ciltlerde ise yağ içermeyen su bazlı ürünlerle temizleme işlemi yapılır. Yıkama jelleri önerilir. 

Göz makyajını temizlemek için özel ürünler kullanılmalıdır. Normal cilt temizleme ürünleri gözdeki kalemi ve rimeli çıkaramaz. Göz temizlemek için losyon şeklinde veya likit ürünler vardır. Göz makyajı temizleme ürünü pamukla veya parmakla gözlere uygulanır ve göz kapağının yukarısından aşağıya doğru ve dışa doğru çıkarma işlemi yapılır. Çok bastırmadan, yumuşak hareketlerle makyaj çıkarılır. Kirpik diplerinde makyaj kalıntısı kalırsa pamuklu çubuğa temizleme kremi sürülerek kirpik dipleri temizlenir.

Cilde uygun olmayan temizleme ürünleriyle cilt temizliği yapılmamalıdır. Sabun veya şampuan içeren ürünler cilt temizliğinde kullanılmaz. Sabun içermeyen, cildin PH değerine uyan pul pul yapmayan ve kızarıklık oluşturmayacak ürünler kullanılmalıdır. Cilt temizliği sabah ve akşam yapılmalıdır. Özellikle akşamları makyaj iyice temizlenmelidir. Göz makyajı çıkarmak önemlidir. Suya dayanıklı ürünler için ise özel ürünler kullanılır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.