sadsad x
asdasd

Cildimizin güneş sonrası da bakıma ihtiyaç duyar...

11 Ağustos 2014
Cildimizin güneş sonrası da bakıma ihtiyaç duyar...
Güneşe maruz kalan cilt, toparlanmak için suya ve neme ihtiyaç duyar. Bütün gün koruyucu kremler sürerek plajda vakit geçirdikten sonra, cildini nemlendirmeye de özen göstermelisin.

Plajda bütün gün SPF 50 içeren güneş koruyucularını sürerek vakit geçirdin. Denize her girip çıktığında ve her iki saatte bir krem ve losyonlarını yeniden uygulamayı ihmal etmedin. Yüzünü güneşin zararlı ışınlarına maruz bırakmamak için geniş kenarlı hasır şapkanı asla başından çıkarmadın. Her daim şemsiye altında kalmayı tercih ettin. Buraya kadar her şey harika! Ancak aynı titizliği, güneşten sonra vücudunu ve cildini nemlendirme konusunda da göstermelisin.

Güneşlenirken sürdüğün krem kadar, güneşten sonra kullandığın nemlendiricinin de ayrı bir önemi var. Güneş görmüş, yanmış, bronzlaşmış cildin kendini yenilemesi gerekir. Bunun için de su rezervinin korunmasına ve neme ihtiyacı vardır. İşte bu noktada “after-sun” denilen, güneşten sonra kullanılmak için düşünülmüş ürünler yardımına koşuyor.

Güneş sonrası kremlerin çoğunun içeriğinde aloe vera bitkisine rastlıyoruz. Rahatlatıcı ve serinletici özelliği ile bilinen aloe vera, yanmış cildin yatışmasını sağlayarak nemlendiriyor. Cildi en hızlı yenileyen bitki olarak bilinen aloe vera, içeriğindeki 120’yi aşkın mikro besin maddesi ile önemli bir sinerjik bileşim yaratıyor. 

http://www.dermokozmetika.com/K33,gunes.htm?Kid=33&Baslan=1

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.