sadsad x
asdasd

Burun Makyajı Nasıl Yapılır...

20 Mart 2014
Burun Makyajı Nasıl Yapılır...
Küçük burun için makyaj önerisi: 
Bizce dert değil, sonuçta insanların çoğu burnunu küçültmek için çaba harcıyor ama siz bunu dert ediyorsanız çözümü kolay. Burnunuza cildinizden bir-iki ton daha açık bir fondöten uygulayın. Burun ucuna sedef rengi, ışıltılı bir allık uygulayın. (1. RESİM)

Düz ve kısa burun için makyaj önerisi: 
Kaşlarınızın arasın mümkün mertebe açın ve bölümde, ayrıca burnunuzda da yüzünüzde kullandığınız tondan iki ton daha açık renkli fondöten kullanın. (2. RESİM)

Uzun burun için makyaj önerisi: 
Tüm yüzünüze uyguladığınız fondötenten sonra burnunuzun ucuna koyu renkli bir kapatıcı, biraz da koyu allık uygulayın. (3. RESİM)

Kemikli burun için makyaj önerisi: 
Burnunuzun kemikli bölümünde cilt tonunuzdan iki ton daha koyu fondöten kullanmak en bilinen çaredir. Burnun yan taraflarında ise yüzünüz için kullandığınız fondöteni kullanın. Burada işin mahareti iki fondötendeki renk geçiş bölümlerinde doğal bir kıvam tutturmak. Biraz denemeyle başarırsınız, dert etmeyin. Daha kolay ama daha az verimli bir başka yöntem de kemikli bölüme allık uygulamaktır. (4. RESİM)

Geniş burun için makyaj önerisi: 
Burun kemiğinin iki yanına koyu renkli, kemik üzerineyse cilt tonunda fondöten uygulamalısınız. Bu burnunuzu daha ince gösterecektir. Gözlerinizi alabildiğine ön plana çıkarmanız da dikkati burnunuzdan uzaklaştırmanızı sağlar. Yani çok sağlam, albenili bir göz makyajı yapmayı ihmal etmeyin hiç. (5. RESİM)

Büyük burun için makyaj önerileri: Burun kanatlarınıza koyu renk, burun kemiğine açık renk fondöten sürün. (6. RESİM)

Gördüğünüz üzre, burundaki kusurlu bölgelerle ilgili makyaj hilelerinin tamamı ışık/gölge üzerine kurulu. Bunun için temel malzememiz fondöten, kapatıcı (stick) ve pudra. İşin en doğrusu üçünü de bir ressamın boyaları ve fırçaları gibi doğru ve hünerli kullanmak. Fondötenle yaptığınız büyük rötuşların üzerinde gerektiği yerlerde kapatıcıyla küçük rötüşlar yapın, hepsinin üzerine de uygun bir pudra kullanmayı ihmal etmeyin. Pudra , farklı renk tonlarını doğalmış gibi, bir bütünlük içinde gösterecektir.

http://www.dermokozmetika.com/
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.