sadsad x
asdasd

Burts Bees

{{item.TITLE}}
{{item.TITLE}}
{{item.DESCRIPTION}}
4 ürün

  Doğa dostu üretim anlayışıyla yola çıkan Burt’s Bees, formüllerinde tamamen doğal bitki, balmumu, arı sütü ve yağları kullanıyor. Yapay koruyucu ve petroleum gibi yenilebilir olmayan bileşenleri içermeyen Burt’s Bees ürünlerinin ambalajları da geri dönüşüme uygun olarak üretiliyor. Zararlı kimyasal içermeyen anne ve bebek bakım ürünleri ile birlikte el, ayak, yüz ve dudak bölgeleri için de bakım ve temizleme alternatifleri sunan Burt’s Bees ürünlerini Dermokozmetika’dan güvenle alabilirsiniz. Pürüzsüz, yumuşak ve doğanın verdikleri ile beslenmiş bir cilt bakımı için incelemenizi öneriyoruz.

  Burt’s Bees

  Bir marka adından başlayarak neyi hedeflediğini anlatabilir, kendisi hakkında pek çok ipucu verebilir. Burt’s Bees (Burt’ün Arıları) ismi de tam olarak bunu yapıyor. Bütünüyle doğal ürünler, arı sütü, balmumu ve doğal yağları kullanarak kişisel bakım ile anne ve bebek bakımı ürünleri yaratan marka gerçek bir doğa dostu olarak tanınıyor.

  Burt’s Bees ve Kuruluş Hikayesi

  Sanki Hollywood tarzı bir başarı öyküsünü anlatan markamızın kuruluş öyküsü 1984 yılında ABD’nin Maine eyaletinde arı yetiştiricisi Burt Shavitz ile ressam Roxanne Quimby’nin tanışmalarıyla başladı. Burt bir yan ürün olarak balmumundan mum yapıyor, yerel pazarlarda satıyordu. Roxanne bunlara bir ressam gözüyle bakıp biraz değiştirdi. Düzgün kesilmiş ve şekillendirilmiş mumlar çok sevildi, ikili zamanla gazlı sobada hazırladıkları doğal sabunları ve kremleri de satmaya başladılar. 1993 yılında artık bir şirket haline gelmişlerdi. Denizden çıkan içeriklerle hazırlanan banyo losyonları, duş jelleri ve ballı bebek mamaları ürün koleksiyonunu genişletti. 2011 yılında ülkemizde ilk Burt’s Bees ürünleri görülmeye başlandı.

  Doğallık dünyada 35 yıldır bu isimle birlikte anılıyor. Ambalajları bile geri dönüşüme uygun olarak yapılıyor.

  Anlatılan bu tarihçe aynı zamanda örnek alınacak bir başarı hikayesidir. Hayatımızın merkezi haline gelen internette, güvenilir online alışveriş sitelerinde bu ürünleri rahatça bulabilirsiniz.

  • Burt’s Bees Temizleyiciler,
  • Dudak bakımı,
  • Bebek bakımı malzemeleri,
  • Mamalar,
  • Banyo ürünleri,
  • El ve ayak bakımı,
  • Vücut bakımı,
  • Burt’s Bees yaşlanma karşıtı bakım gibi kategoriler içinden istenilen ürün seçilebilir. Alışverişler ayrıca çeşitli kampanyalarla desteklenmektedir.
  • Bu sıralama aynı zamanda Burt’s Bees ürün serileri olarak da ele alınabilir. Böylece tüketici ihtiyaca göre seçimini yapabilir. Aydınlık veren cilt bakım serisi, yüz temizleyicileri, anne ve bebek bakım serisi, vücut bakım serisi, el ve ayak bakım serisi, dudak bakım serisi şeklinde yapılan bir sıralamada tercihlerde kolaylık sağlayacaktır.

  Burt’s Bees ve Doğal İçerikleri

  Günümüzde doğaya dönüş kavramı çok öne çıktı. Artık üretim dünyası kimyasallardan uzak, katkı maddeleri eklenmemiş içeriklere yöneliyor. Başta gıda sektörü olmak üzere kozmetik ve kişisel bakım ürünlerinde, temizleme malzemelerinde, ilaveten giyeceklerimizde bile doğal malzeme arıyoruz. Sentetik kumaşların yerine yumuşacık pamuklu kumaşlardan yapılmış iç çamaşırlarının değerini fark ettik. Marketten alınan yoğurtların on gün bozulmadığını gören kadınlar kendi yoğurtlarını kendileri yapmaya başladılar. Kimyasal koruyucuların katıldığı gıda maddeleri işin içine bebekler girdiği zaman çok daha tehlikeli hale geldi. Doğaya direk dökülen sıvı temizleyicilerden ve deterjanlardan bitkiler zehirleniyor.

  Bu liste uzayıp gidebilir ve şimdi bu listeye karşı Burt’s Bees markası hakim olduğu üretim dallarında bize yeni seçenekler sunmaktadır. Özellikle anneler bebeklerin bakımında artık güvenilir bir alternatifin olduğunu biliyorlar.

  • Tamamen doğallıktan yanayız,
  • Şirketler şeffaf olmalı,
  • Kullanılan ambalajlar mutlaka yeniden değerlendirilmelidir,
  • İnsanların olduğu kadar hayvanların da hakları vardır diyen ve bu değerleri benimseyen marka aynı zamanda tüm dünyada ilgili sosyal sorumluluk projeleri içinde de yer almaktadır.

  Burt’s Bees Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

  Daha kaliteli yaşam için tamamen doğal malzeme ile yapılmış kişisel bakım ürünlerini yaratan Burt’s Bees hakkında sıkça sorulan sorular vardır. Çünkü marka sanki kozmetik üretimine ayrı bir ruh kazandırmıştır ve ilgi çekmektedir. Örneğin nerede üretiliyor, nasıl üretiliyor, ürünler sivilce yapmayan (non-komedojenik) çeşitten midir, hamileler kullanabilir mi, bu doğal içerikler ne kadar zaman taze kalır, ürünler hayvanlar üzerinde deneniyor mu, vejetaryenler hangi ürünleri kullanabilirler gibi merak edilen sorunların yanıtlarını markanın kendi hakkındaki açıklamalarında ayrıntılı bir şekilde okuyabilirsiniz. Bu soruların içinde en ilginç olanlardan birisi de arılara alerjim var, bu ürünler benim için uygun mudur sorusudur ki bu önemli bir konudur. Burt’s Bees arılardan üretilmiş bakım malzemeleri konusunda alerjiyi tetikleyen arı zehrinin olmadığını belirtiyor. Balmumu, arı sütü, bal ve bal tozu gibi arılarla ilgili diğer ürünlere dayanan üretim içinde arı alerjisi konusu böylece çözümleniyor.

  Markanın imza kalitesi altında üretilen kişisel bakım ürünlerinin tırnak eti bakım kremi gibi çok detaylandırılmış ürün çeşitlerine kadar uzadığını göreceksiniz. Bu spesifik kremden başka nar özlü dudak bakım ürünleri, E vitaminli bebek pişik kremleri, bebek şampuanları, bal özlü dudak merhemleri, arı sütü içeren ve cilde aydınlık veren göz kremleri, şeftali özlü peeling kremleri, şia yağı katılmış onarıcı el kremleri, annelere özel bitkisel özlü karın çatlağı kremleri, böğürtlenli ve çikolatalı dudak kremleri Burt’s Bees kişisel bakım ürünleri içinde yer almaktadır. Neredeyse her cilt sorununa uygun bir ürünü bulmak mümkündür. (Dermatolog olarak bilinen cilt hastalıkları uzmanlarına göre zaten her yaşta ayrı bir cilt sorunu yaşanır.)

  Mamalar ise ürün gamının en sevimli kısmıdır, çoğunlukla hepsinde arı sütü vardır. Yeri gelmişken son derece yararlı olan bu besin hakkında biraz daha bilgi sahibi olabiliriz.

  Arı Sütü Nedir?

  Arı sadece bal yapan bir böcek değildir. Su, bal ve polenden oluşan bir çeşit süt benzeri eriyik de yapar. İşçi arılar henüz 10 günlükken baş kısımlarından, çene ve boğaz bezleri yardımıyla ne katı ne sıvı olan, beyaz renkte bir çeşit süt üretirler. Keskin kokulu bu eriyik enerji deposudur, cildi mükemmel besler ve oldukça kuvvetli bir antibiyotik olarak kabul edilir.  

  Doğal İçeriklere Bir Örnek - Dudak Parlatıcıları

  Yukarıda da bahsedilen markanın doğal içerikleri konusunu daha pekiştirmek için Burt’s Bees dudak parlatıcıları grubunda yer alan şakayık isimli bir seriye göz atabiliriz. Bilinen rujlardan ve dudak parlatıcılarından farklı olan bu ürünün muhteviyatında;

  • Ayçiçek yağı,
  • Nane, biberiye ve zeytinyağı,
  • Şia yağı,
  • A, E ve D vitaminleri,
  • Balmumu,
  • Kanola Yağı,
  • Hindistan cevizi yağı bulunuyor. Kuruma hissettiğiniz an dudaklarınızı bu ruj tipi malzeme ile nemlendirebilirsiniz.

  Doğal içeriklere kesinlikle vurgu yapan ve konusunda güçlü bir örnek olan bu ürün yoğun renkli ve ışıltılı dudaklar yaratacaktır. Gülkurusu, kırmızı, vişne, fuşya, karamel, mürdüm, narçiçeği ve bordo gibi renkler seçenekleriniz arasındadır. Bu parlatıcılar ile gülmeye bir sebep daha yaratabilirsiniz.

  Özel Bir Hediye - Burt’s Bees Dudak Bakım Çantası

  Online alışverişlere 250 lira üstü miktarlarda hediye gönderilen Burt’s Bees dudak bakım çantası ise romantik çağrışımlar yaratabilir. Yukarıda bahsedilen parlatıcılar arasından seçilmiş büyüklü küçüklü altı adet üründen oluşmuş bu set “öpülesi dudaklar”dan bahsetmektedir. Hediye olarak düşünüyorsanız kime vereceğiniz konusunda oldukça dikkatli olun.  

  Burt’s Bees Misyonu Hakkında

  Doğaya saygılı kişisel bakım ürünleri markası olarak kendini tanımlayan Burt’s Bees nedir ve ne değildir sorularına gayet net yanıtlar veriyor.  Kişisel temizlik ürünlerinde çok kullanılan sodyum lauril sülfat gibi maddeler markanın kendi ürünlerinde asla kullanılmıyor. Yenilenebilir olma özelliği de çok önemli. Ambalajların geri dönüşümlü olmasıyla firma bu konuya açık desteğini göstermektedir.

  Oluşturulan ürünlerin hayvanlar üzerinde test edilmemesi de firmanın dikkat ettiği hususlar arasındadır. Balmumu, arı sütü, süt gibi direk hayvanlardan elde edilen malzemeler içeriklerde yer almaktadır ama bunlar kesinlikle hayvanlara zarar vermeden elde edilmektedir.

  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.