sadsad x
asdasd

Boynunuz yaşınızı ele verir

02 Mayıs 2014
Boynunuz yaşınızı ele verir

Boyun, yüzle kıyaslandığında daha ince, daha hassas bir cilde sahiptir ve maalesef yüzümüze gösterdiğimiz özeni ondan sakınırız. Anti-aging işlemler, kremlerden hep yüzümüz faydalanır, boyun yaşlanmaya devam eder… Yüzünüz ve boynunuz arasında yıllar olmasın, doğru teknolojilerle daha genç, daha sıkı bir boyun yaratmak mümkün!

Sarkık bir boyun, yaşınızı ele veren en büyük düşmanınızdır. Boyun ihmal edilmiş bir bölgedir. Öyle ki yüzde yaşlanma süreci durdurulurken, boyun ile yüz arasında belirgin bir fark ortaya çıkar; çünkü boyun yaşlanmaya devam eder.

Boyun bölgesindeki cilt çok incedir ve bu nedenle de dış etkenlere karşı çok daha hassas ve duyarlıdır. Boyunda bulunan yağ bezeleri, vücudun geri kalan kısmından daha azdır ve bu da dış etkenlere karşı direncini azaltmaktadır. Pek çok kişi göz çevresinden sonra, yaşlanmanın ilk görünür olduğu bölgenin boyun olduğunu bilmemektedir. 

Yaş itibariyle, cildimizi dolgun ve sıkı tutmayı sağlayan kolajen ve elastin lifleri bozulmaya başlar. Yatay boyun çizgileri (kolye çizgiler) ve boyun sarkmaları oluşturmaya başlar. Aynı zamanda, boyun kaslarının (platysma) çene altında boyun bantlarının ortaya çıkmasına neden olmasıyla birlikte, boyun tüm ciltle olan renk bütünlüğünü de kaybeder. Bu da yetmiyormuş gibi, yerçekimi daha fazla yağın çene altında birikmesine neden olarak, cildin sarkmasını hızlandırır. Bu durumda çift çenenin ve hindi boynun oluşma fikri kaçınılmazdır. 

Erken davranmak çok önemlidir ve yaşlanmayı önleyici tedbirler, her zaman tedaviden çok daha iyidir

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.