Yandex Metrica

Bioderma Şampuan

Sağlıklı ve ışıltılı saçların sırrı düzenli olarak saçlarınıza uygun olarak kullanılan ürünlerden geçiyor. Hassas bir yapıya sahip olan saç derisi için genellikle en uygun ürünler dermatolojik olarak test edilmiş ürünlerdir. Bioderma’nın geliştirdiği ve deterjan içermeyen yapısıyla öne çıkan Node serisi(None Detergence) alerjik reaksiyon riskini minimuma indirerek hassas bir bakım sağlıyor. Seride yağlanmaya eğilimli saçlar için arındırıcı, yıpranmış saçlar için onarıcı, kepek oluşumunu önlemeye yardımcı ve çok kuru saçlar için besleyici özellikte farklı tipte şampuanlar bulunuyor.

4 ürün

  Bioderma Şampuan

  Hassas ve problemli ciltler için birçok dermokozmetik ürünü bulunan Bioderma şampuan kategorisiyle de dikkat çekiyor. Özel formüle edilmiş Bioderma saç hijyeni ve saç bakımı ürünleri; zengin yağ asitleriyle, normal, yağlı, kuru, hassas ve yıpranmış saçların  bakımını ve arınmasını sağlıyor.

  Dermatologların en çok tavsiye ettiği markalardan olan Bioderma, şampuan grubuyla cilt bakımınızı tamamlıyor. Sağlıklı ve güzel görünen bir cilt için gereken bakımı yaparken, tüm vücudunuzu kimyasal ürünlerden uzak tutmanız gerekir. Bu da saç bakımınıza da dermokozmetik ürün gruplarını dahil etmenizle mümkün olur.

  Farklı cilt tiplerinin ihtiyaçları farklıdır ve cilt sadece yüzümüzden ibaret değildir. Tüm vücudumuz yağlı, hassas ya da kuru olarak tanımlanır. Bu yüzden bakım ürünlerinin seçiminde cilt tipimiz yağlıysa yüzümüz, vücudumuz ve saçlarımız için yağlı ciltlere yönelik ürünleri tercih etmemiz gerekir.

  Cilt sorunlarıyla başa çıkabilmek için tüm temizlenen alanlarda aynı hassasiyeti göstererek sağlıklı bir cilde ulaşmanın yoluna ulaşabiliriz.

  Bioderma Şampuan Serisinin Genel Özellikleri

  Bioderma şampuan çeşitleri, NODE yani “non detergent” serisiyle 1977 yılından beri hassas saç derisine doğal bir bakımın yapılması için üretilmektedir. Saç ve saçlı derinin bakımını sağlarken, cildinize temas edecek olan bu ürün içeriğinin parabensiz ve alkolsüz özellikte bulunmasını mümkün kılan bu ürün grubu, şampuan ve saç bakım serisiyle tüm aile için etkili bir saç bakımı sağlamaktadır.

  Zayıf, yıpranmış, dökülen, kepekli ve hassas saçların temizlenme ihtiyaçlarının karşılanması ve yeniden yapılandırıcı özelliğiyle saç bakımının sağlanması söz konusu olacaktır. Yağlanmaya eğilim ya da kepek problemi gibi birçok saç derisi sorununun giderilmesi için kullanılan farklı ürün grupları, sürekli kullanıma uygun olduğundan saç bakımınız için en hassas bakımı gerçekleştirmenizi sağlar.

  Saç bakımı için gereken tedbirlerin alınması ve ihtiyacınız olan hassasiyetin sağlanması için patentli  D.A.F. kompleksi sayesinde toleransı artırır.

  Bioderma Saç Hijyeni ve Bakımı Ürünleri

  Saç hijyeni ve saç bakımında en iyi seçimlerin yapılması için cilt tipinin belirlenmesi gerekir. Atopik, kuru, yağlı ya da alerjik ciltler için farklı saç bakım ürünleri kullanılır.  Doğru ürün seçiminden sonra doğru saç bakım ürünlerinin de, cilt bakım ürünlerinin de bu tiplere uygun olarak kullanılması saçlara sağlık katar. Bioderma şampuan çeşitleri cilt tipinize uygun seçimler yaptığınızda saç sorunlarınızı azaltır ve bakımını doğal biçimde yapar.

  Node Fluid Aile Boyu Şampuan

  Sabah akşam kullanılan Node Fluid saçın ve saç derisinin temizlenmesini sağlar. Saçın yağ dengesi düzenlenirken, dinamik bileşim sayesinde saçlar daha yumuşak ve parlak görünür. Tüm saç tipleri için kullanılabilen bu ürünü aile şampuanı olarak tercih edebilirsiniz. 200 ml ve 400 ml formatında satışa sunulmuştur.

  Node G Yağlı Saçlar

  Node G Bioderma markasının yağlı saçlara sahip olan kişilere özel ürettiği bir formüldür. Aile boyu kullanabileceğiniz ürün, saçın yağlanmasını geciktirerek, saç derisinin yağ dengesini de sağlar. Arındırıcı özelliği düzenli kullanımda saçların kepeklenme sorunun da giderilmesini sağlamaktadır. Yüksek saç ve göz toleransına sahip olan ürün, 400 ml’lik formatlarda bulunur.

  A Hassas ve Yıpranmış Saçlar

  Yıpranmış saç derisinin onarılmasını sağlayan D-pantenol içeriği ile nemlendirici ve tolerans seviyesini yükseltici bir etkiye sahip olan Bioderma Node A serisi, saçı ezmeden şekilenmesini sağlamaktadır. Birçok hekim, saç ekimi sonrası kullanılacak şampuan olarak Node A serisini tavsiye etmektedir. Node A maskesiyle birlikte kullanılabilir.

   S Kuru ve Yıpranmış Saçlar

  Boya ve kimyasal ürünler nedeniyle kuruyan ve yıpranan saçların temizliği için Node S yeniden yapılandırma sağlamaktadır. Saçın kurutucu faktörler nedeniyle yıpranmasını önleyen, parlaklık ve esnekliğini kazandıran ürün, saçların doğal güzelliğini sağlar. Tatlı badem yağları ve trimetilglisin içeriği nedeniyle saçların doğal nemini geri kazanmasını sağlar.

   P Regulating

  Saç problemleri arasında en sık rastlananı kepek, tedavi edilmesi gereken bir sorundur. Saçlarda kepeğin giderilmesi için çeşitli şampuanlar kullanılması gerekir. Bu ürünlerden olan Bioderma kepek şampuanı olarak tercih edebileceğiniz ürünüyle haftada ilk 3 hafta haftada 3 kez, sonraki haftalarda ise 1-2 kez kullanılarak sorunun giderilmesini sağlar.

  P Sooting

  Kepek sorunu olan hassas saç derisine sahip olanların kullanacağı bu ürün, D- Penthanol içeriğiyle onarıcı etki göstermektedir. Saçların parlak görünmesini de sağlayan ürün, haftada 3 kez kullanılarak saçın kepekten arınmasını sağlar.

  P Purifying

  Şüphesiz kepek sorunu, yağlı saçların en büyük sorunudur. Bu problemin giderilmesi için çinko glukonat ile zenginleştirilmiş formülünü kullanan Bioderma Node P serisi tercih edilebilir. Kepeğin giderilmesi ve tekrar oluşumunun önlenmesi için kullanılabilir.

  P Restucturing

  Kuru ve yıpranmış saçların kepek problemlerini gideren tatlı badem yağı içeriğiyle saç bakımına uygun olan ürün, saçlı derinin bakımını sağlarken kepek sorunun da giderilmesini sağlar.

  P Volumising

  İnce ve sönük saçlar için saç telini sararak koruyucu bir kalkan oluşturan içeriği, hem saçın onarımasını hem de dolgun görünmesini kolaylaştırır. Deterjan, paraben ve SLS içermeyen içeriği sayesinde saçın nazikçe temizlenmesi sağlanırken cildin de yıpranmasını engeller.

  Node DS+

  Bioderma Node DS+ ile tekrarlayan kepek sorunun çözümünü sağlar. İnatçı kepek probleminde zengin yatıştırıcı içeriği ve DSActive patenti ile saçın kepekten arınması sağlanırken, kepeğin de yeniden oluşması önlenir.

  A Mask

  Saç bakımı için kontrolü ve dengeyi sağlayan saç bakım ürünlerinden olan Node A Mask serisi, Node A şampuanla birlikte kullanıldığında, saçın doğal nemini kazanmasına yardımcı olur. Saç kökten uca kadar ışıldar ve saç derisindeki kepek nedeniyle oluşan kaşıntı da önlenir.

  S Mask

  Kuru ve yıpranmış saçlar için tamamlayıcı bakım sağlayan Node S Mask ise saçlarınıza güçlü bir koruma kalkanı ve parlaklık oluşturmak için bakım sağlayabilirsiniz.

  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.