sadsad x
asdasd

BEBEKLERDE PİŞİĞE DİKKAT!

05 Haziran 2014
BEBEKLERDE PİŞİĞE DİKKAT!

Çocuklarda sık rastlanan tahrişe bağlı pişiklerde bezin sık sık değiştirilmesi ve bazen bölgenin açık bırakılması sıklıkla iyileştiricidir. Eğer mümkünse bebeğiniz her kaka yaptığında altını değiştirin. Doktorunuzun önereceği kremler hem koruyucu hem iyileşmeyi hızlandırıcı olacaktır. Çinko oksit içeren krem ve yağlar kullanın.İlave koruma rahatlığı için kenarlıklı çocuk bezi kullanın

Bebeğinizin altını her değiştirdiğinizde poposunu temizleyin ve kurulayın. Bazı bebek bezleri ve sabunları bebeğinizin derisini tahriş edebilir. Eğer bu durumu gözlemlerseniz alternatif bir sabun kullanın.

Bebeğin altını her değiştirme sırasında, altına bezi yerleştirmeden önce mümkün olduğu kadar uzun süre bezsiz oynamasına izin verin.( örnek olarak bir havlu üzerinde yatması) Bebeğinizin güneş altında bebek bezi üzerinde değilken bulunmasına dikkat edin. Çünkü güneş altında bebek bezinin pişiğe yol açma ihtimali, artacaktır. Bebeğinizin derisini korumak için pişik önleyici krem kullanın. Kremi sürmeden önce derisinin kuru olmasına dikkat edin.

Unutmayın pişiği önlemek, oluştuktan sonra iyileştirmekten daha kolaydır.

Parfümlü ürünler , bazı kremler, bazı bezler … vb alerji yapabilir. Hipoallerjenik ve kokusuz ıslak havlu kullanmaya çalışılmalıdır. Mümkün olduğunca suyla temizlik yapılmalı ve iyi kurulanmalıdır.

Şiddetli , sık tekrarlayan, yada düzelmeyen pişiklerde mutlaka doktora başvurulmalıdır. İlaç tedavisi düzenlenir. Tekrarlayan veya tedaviye dirençli bir pişik idrar yolu enfeksiyonunun bir belirtisi olabilir, böyle bir durumda mutlaka idrar tahlili yapılması şarttır Ayrıca pişik görünümü verebilen nadir cilt hastalıkları da mutlaka göz önünde tutulmalıdır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.