x
Sevgililer gününe özel tüm ürünlerde ekstra yüzde 10 indirim
Kategoriler
Filtrele

Markalar

Hayatımızın sadece bir bölümünde yer alan tonikler cilt temizliği işleminin hemen ardından kullanılan derinlemesine temizlik sağlayan cilt bakım ürünleridir. Tonikler cilde birçok açıdan katkı sağlamaktadır. Yüz bakımı yapıldıktan sonra veya yüz ovaline yapılan kozmetik ürünlerinin tamamen temizlenmesi için kullanılmaktadır. Makyaj temizliğinden önce, duştan sonra, cilt katmanlarının dolması nedeniyle cilt yüzeyine çıkan sivilce, akne ve siyah nokta gibi kir öbeklerinin sıkılmasından sonra cildi yatıştırmak ve daha iyi temizlemek adına kullanımı önerilmektedir.

Avene Tonik Etkileri

Dermokozmetik ürünler arasında yer alan Avene tonikler çok özel bir formüle sahiptir. Genellikle içeriğinde alkol ve su bulunduran avene tonik pudra ile cildi matlaştırır. Bazı tonikler içerisinde gül suyu, portakal çiçeği gibi bazı bitkisel özler kullanmaktadır. Avene tonik ürünleri ise özel olarak hazırlanmış formülü cilt katmanlarını en iyi şekilde temizler.  Cilt yüzeyine doğrudan yapışan kir, yağ ve makyaj artıkları duru su, krem gibi yöntemlerle temizlense bile tam olarak etkili olmaz. Bu nedenle bu işlemler sonrasında mutlaka Avene tonik ürünleri ile cilt temizliği desteklenmelidir. Avene tonik içeriğinde bulunan alkol ve su ile dış etmenleri ciltten uzak tutmayı sağlayan yardımcı üründür. Avene tonik ürünleri bir özelliği de gözenekleri sıkıştırması ve tıkanmasını önlemesidir. Cilt üzerinde kalan ölü hücrelerinin, yağ fazlalığının ve sabun artıklarının iyice giderilmesi için kullanılan tonik mat ve gergin bir cilde kavuşmayı sağlar. Aksi halde iyice temizlenmeyen ciltler dış havanın verdiği etki ile akne, sivilce ve siyah nokta gibi oluşumları gerçekleştirir. Avene tonikler ciltteki gözenekleri sıkılaştırarak bu durumlardan cildi muhafaza eder.

Avene Tonik Ürünleri

Avene Cleanance Lotion, yağlı ciltlerin kolayca kullanabildiği alkollü cilt temizleyici ürünler arasında yer almaktadır. Karma ve yağlıya eğilimli ciltlerinde yüz ovalinde oluşan parlamayı önleyen dermokozmetik ürün cildin yağ dengesini kontrol altına almaktadır. Matlaştırıcı etkiye sahip olan Avene yüz temizleyici, losyon ve tonik birleşimi bir cilt bakım ürünüdür. Leke ve kalıntılardan hızlıca kurtulmayı sağlayan Avene temizleyici losyon akneli ciltler ve karma ciltler için kullanım farklılıkları göstermektedir. Akneli ve akneye meyilli ciltlerin tüm yüze uygulanması, karma ciltlerin ise bölgesel olarak kullanılması tavsiye edilmektedir. Avene yüz temizleme losyonu cildi ölü derilerden arındırırken aynı zamanda cilt sorunlarını gidererek etkili bakım sağlar. Nemlendirici özelliği ile cildin nem oranını dengeleyen Avene temizleyici losyon sabit bir cilt dokunuşu sağlamaktadır. Yağlı ciltlerde sebum fazlasını gidererek dengelenmesini sağlayan avene tonik gözenekleri sıkıştırır. İlk kullanımlarda cildi gerginleştirmesi normal olarak kabul edilmektedir. Losyon ve tonik karışımı olan Avene temizleyici losyon pürüzsüz ve tertemiz bir cilde kavuşmanızı sağlar. Yüz ve boyun bölgesinde kullanılan  tonik ağız ve göz bölgelerinden korunması gerekmektedir. Avene Cleanance Lotion ağır bir kokuya sahip değildir ve günlük olarak uygulanması gerekmektedir.

Avene Tonik

T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.