x
Sevgililer gününe özel tüm ürünlerde ekstra yüzde 10 indirim
Kategoriler
Filtrele

Markalar

Bilimsel olarak yapılan araştırmalarda hassas cilt diye bir tanım bulunmamaktadır. Yapı olarak çok alerjik ve hassas bir yapıya sahip olmamız mümkün değildir. Çoğunlukla esmer ve buğday tenli cilt tonuna sahip toplumda yaşamaktayız. Normal ciltle karşılaştırıldığında daha çok alerji ve tahrişe meyilli ciltler, hassas olarak tanımlanmaktadır. Bu cilt tipine mensup kişilerde genellikle cilt bariyerlerinde bozukluk meydana gelmektedir. Deri dokusu ince ve narin olmasından dolayı damarlar gözle görünür bir haldedir. En ufak bir darbede kolayca hasar gören hassas ciltlerde sıklıkla morarma, kızarıklık ve pullanma gibi cilt problemleri ortaya çıkmaktadır.

Hassas ciltlerde sinir uçları ve kılcal damarlar deriye daha yakındır. Bu nedenle ani hava değişimleri, kalitesiz kozmetik ürünler ve cilt bariyerlerinin bozulması gibi birçok etmen deri üzerinde tahriş ve kızarıklıklara neden olur. Hassas cilt soğuk ve sıcağa karşı fazla duyarlıdır. Çabucak etkilenen cilt yüzeyi sıcak havalarda kızarıklığa, soğuk havalarda ise sulanma ve pullanmaya sebep olur.

Bakımı en zor cilt tiplerinden hassas olan ciltler için geliştirilmiş doğal kozmetik ürünler kullananların yaşadığı sıkıntılardan kurtarmaya yardım etmektedir. Dermokozmetik ürünler arasında adından sıkça bahsettiren Avene, hassas ciltler için geliştirdiği özel seri ile cilt sorunlarına uzun vadede kalıcı çözümler sunmaktadır. Avene hassas ciltler serisi cilt yüzeyinde meydana gelen tahriş, kızarıklık, lekelenme, pullanma ve sulanma gibi sorunların düzelmesine yardım eder. Hassas cilt, kolayca nem kaybına uğrar. Soğuk havalarda sıklıkla meydana gelen kuruluk, hassasiyet ve gerginlik hissi oluşturur. Avene hassas ciltler serisinde bulunan Avene termal su içeriği cildin yumuşamasına ve yapısını güçlendirerek rahatlamasına yardım eder.

Günlük bakım uygulanarak cilt hassaslığını kontrol etmek, cildi derinlemesine temizlemek ve yoğun soğuk ve sıcak havalarda duyarlılığı dengelemek için özel olarak geliştirilmiş Avene Tolerance extreme Creme aşırı hassas ciltleri yatıştırmaya ve nemlendirmeye yardımcı olur. Avene nemlendirici içeriğinde herhangi bir zararlı madde ve koruyucu içermez. Tensiyoaktifler maddeye yer vermeyen Avene Tolerance extreme Creme aynı zamanda parfümsüzdür. Özel olarak hazırlanmış Avene nemlendirici gelişmiş teknolojiden faydalanarak geliştirilmiş steril formülü sayesinde içeriğinde bulunan bileşenlerden meydana gelen etkiyi korumaya yardımcı olur. Yüz bakımında kullanılan Avene Tolerance extreme Creme klinik çalışmalardan ve testlerden başarı ile geçmiştir.

Avene Tolerance Extreme Lait, temizleme ürünleri arasında yer alan bu bakım sütü cildin bariyer fonksiyonlarının bozukluğunu gidermeye yardımcı olur. İçeriğinde bulunan Avene termal su ile de uzun süre rahatlık ve ferahlık sağlar. Yaz aylarında çoğunlukla oluşan kızarıklıkların giderilmesinde etkili olan Avene bakım sütünün kolay ve pratik kullanımı vardır. Özel olarak hazırlanmış formülü ile cildin tahriş veya hasar görmesini engeller. Makyaj kalıntılarından arındırır ve cildin yumuşamasına yardım eder. Günlük kullanıma uygun olan Avene Tolerance Extreme Lait kullananlar tarafından sıklıkla bahsedilmektedir.

Avene Hassas Cilt

T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.