sadsad x
asdasd

Ateş Ölçer

Aramanız için sonuç bulunamadı

Aradığınız ürünü bulamadık

Vücut sıcaklığı ölçen kişiye, ölçülen ortama, ölçülen bölgeye, ölçüm tekniğine göre birçok şekilde farklılıklar göstermektedir. Vücut ısısı termometre ile ölçülmektedir. Genellikle ateş ölçer olarak kullanılan cam termometrelerdir. Vücut ısısı kulak, koltuk altı, baş bölgesi, ağız ve makat bölgesinden ölçülmektedir.

Ateş Ölçer Vücuda Etkisi

Yetişkinlere göre çocuklar daha sık olarak ateşlenmektedir. Bunun nedeni beyin merkezinde bulunan ısı sisteminin bebek ve çocuklarda henüz tam olarak gelişmemesinden kaynaklanmaktadır. Bebeklerin ateşlerini ölçmek için genellikle makat, ağız ve kulak içerisinden ölçüm yapılmaktadır. Çoğu zaman bir bakteri veya virüs türemesine bağlı olarak oluşan enfeksiyon durumlarında ateş yükselmektedir. Bu durumda ısıölçer ürünleri kullanmak oldukça fayda sağlamaktadır. Bağışık sistemi ve savunma mekanizması devreye girmesi ile vücut yeniden eski haline döner. Bu tip durumlarda bebeklerin ateşini düzenlemek amacıyla düzenli olarak ısıölçer ürünleri ile kontrol edilmesi gerekmektedir. Vücut ısısı cilt yüzeyinden tespit edilmesi kolay olmaz. Kesin ve net bir bilgi alabilmek adına ateş ölçer yani derece kullanmak gerekmektedir. Uzmanlar en doğru sonucun makat bölgesinden alındığını vurgulamaktadır. Bebekler ve çocuklar kulak bölgesinde kullanılan ateş ölçerlerin daha rahat olduklarını belirtmektedir. Vücudun her bölgesinden uygulanan ısıölçer ürünleri farklı ısı derecesi gösterebilmektedir. Anneler bebeklerini daha iyi koruyabilmek adına dijital ateş ölçer ürünlerini tercih etmektedir. Aynı zamanda kulak içerisine sokularak ölçüm işlerini daha pratik bir şekilde tamamlamaktadırlar.

Ateş Ölçer Ürünleri

Omron Gentle Temp 521 Dijital Kulak Termometresi, yeni doğan bebeklerin vücut ısısını ölçmek adına kullanılan bu cihazlar kesin sonuç alabilmek adına oldukça kullanışlıdır. Bebek, çocuk ve yetişkinlerin kullanımına uygun özelliklere sahiptir. Üzerinde bulunan göstergeler ile kullanımı çok basittir. Koruma sağlayan plastik ile kulağın içerisine bastırılarak bir müddet bekletilir ve cihazın yönlendirmesi ile çıkartılarak sonuç kontrol edilir. Her kullanıldığında başında bulunan plastik değiştirilmeli veya iyice temizlenmelidir. Aksi halde bakteriler kişiden kişiye geçerek enfeksiyon ve hastalıkların oluşmasına neden olur. Temizlik açısından dikkat edilmesi gereken bu cihazlar dijital ekranı sayesinde uzun süre sonucu göstermektedir.  

Omron MC-246-E Eco Temp Basic Ateş Ölçer, cam termometrelerin aksine kullanım olarak aynı olmasına rağmen sıvı yerine dijital ekran kullanılmaktadır. Ağız, koltuk altı ve makat bölgesinden ölçüm yapmak için uygun olan bu ürün 60 saniyede doğru sonucu yansıtmaktadır. Kendi içerisinde hafıza özelliği bulunan bu ürün en son ölçüm miktarını kayıt altına tutarak bir sonraki ölçüm ile kıyas yapmaya izin vermektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.