x
Markalar

Fransız menşeilii olan marka, Touluse kentine yakın mevkii de Avene kasabasında bulunan termal istasyondur. Bu termal istasyon günümüzde birçok araştırma ve tedaviler uygulayarak cilt konusunda akla gelen dermokozmetik markalardan olmayı başarmıştır. Avene Termal Su kaynağı birinci dünya savaşından sonra bulunmuştur. Tesadüf eseri bulunan mucizevi su iyileştirici ve yatıştırıcı etkisiyle 1874 yılında kamuya açılmıştır. Termal suyun iyileştirici etkisini duyan turistler ilk olarak 1743 yılında ziyaret etmiştir. Tüm ciltler için fayda sağlayan Termal Su kaynağı 1990 yılından itibaren Avene markası adı altında tüm insanlara hizmete sunulmuştur. Avene ürünleri dermatoloji laboratuvarlarında tüm cilt tipleri; kuru ciltler, hassas ciltler, yağlı ciltler, normal ciltler için geliştirilmiş formülleri ile kullananların ihtiyaçları göz önünde bulundurulmuştur.

Cilt bakım ürünleri, vücut ürünleri, yüz, el ve tırnak bakım ürünleri ve güneş koruyucu ürünleri ile geniş bir yelpazeye sahiptir. Cilt bakımında kullananlar tarafından en çok tercih edilen ürünler arasında nemlendiriciler, temizleyiciler, anti-agingler, göz çevresi kırışıklık ve leke gidericiler, akne ve akne izleri yok edici ürünler yer almaktadır. Eczanelerde bulunan avene ürünlerinin bazıları ciddi cilt hastalıklarına iyi gelirken bazı ürünleri ise günlük bakım için kullanıma uygundur.

Hassas ciltler gibi bakımı zor olan ciltlerin yanı sıra Atopik ciltler, akneli ciltler, kuru ve atopik ciltler gibi problemli ciltlerin ihtiyaçları düşünülmüştür. Cilt bakımı ilk olarak temizlikle başlar. Temiz bir cilt yumuşak ve pürüzsüz bir görünüm sağlar. Parlak ve temiz bir cilt isteyenlerin en çok tercih ettiği ürünler arasında temizleyici jel, makyaj temizleyici ve tonik yer almaktadır.

Zaman içerisinde vücut eski formunu kaybeder ve yıpranmalar meydana gelir. Bu yıpranmalar kırışıklık, ince çizgi, torbalanma, morluk ve lekeler gibi yaşlanma belirtilerini göstermeye başlar. Yaşlılık belirtilerine karşı avene Anti-Age serisi yaşlanma sürecini yavaşlatır ve belirtilerin yok olmasına kökten çözüm sağlar.

Güneş ışınları, yaşlanma belirtileri, hava, kir, toz gibi etmenler ciltte hasara yol açar. Bunun için Antirougeurs serisi cildin her türlü ihtiyacına göre farklı içerikleriyle özel olarak formüle edilmiştir. Tüm ciltlerin kullanıma uygun olan Avene ürünleri ayrıca ciltte oluşan kızarıklıkları ve yağlı ciltlerde meydana gelen aşırı yağlanmaya da çözüm sağlar.

Durulama gerektirmeyen cildin sebum dengesini koruyan Cleanance serisi özellikle yağlı ciltlerin yaşadığı sorunları çözmede etkilidir. Ciltte ki tahrişleri önler. Nem dengesini sağlar. Yaşlanma belirtilerini ortadan yok eder. Cildin yeniden canlanmasına ve yenilenmesine yardımcı olur.

Avene güneş koruyucular, güneşin zararlı ışınlarına karşı etkin bir koruma sağlar. Dünyamıza gelen UVAUVB ışınları ciltte yaz kış etki eder. Bunun için özel olarak geliştirilmiş güneş serisi ile her cildin ihtiyacına göre koruma sağlarken aynı zamanda cildin nem dengesini korur. Avene güneş kremleri pek çok kullanan tarafında tavsiye edilmektedir.

Avene

1 2 3 4
1 2 3 4
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.